Dziennik bloga

Dziennik i tygodnik w jednym

#
#
Brat 14.12.2020

Kolorów zatrzęsienie

Polecane: Ogłoszenie

Dziś na rynku można znaleźć różne odcienie akwareli, od jednobarwnych palet (np. Róż, pomarańcz i żółć) po pełnowartościowe barwy (ponownie wracamy do przeszłości, jeśli chodzi o kolor). Jednokolorowe palety doskonale sprawdzają się w łazience, gdzie zazwyczaj mamy bardzo mało faktur i duże lustra. Pozwalają przyjrzeć się bliżej kompozycjom łazienki, często bardzo ubogiej ze względu na sposób zaprojektowania kolorystyki.

Kiedyś przy wyborze kolorów do łazienki kładliśmy nacisk na pozytywne strony. Czerń i biel zaczęto uważać za dominujące kolory i rzadko używaliśmy ich w negatywnym świetle. Dziś używamy znacznie bardziej pozytywnych kolorów, takich jak beż, pomarańczowy, żółty i zielony. Kolory te nadają łazience przyjazny i żywy wymiar, dlatego często są wykorzystywane w tym kontekście.

W tym kontekście należy pamiętać, że kolory, których używamy w łazience, odzwierciedlają nasze aktualne wartości kulturowe, dlatego rzadko są w ten sposób wykorzystywane.

W nowoczesnych łazienkach coraz bardziej odróżniamy salon od kuchni, dzieląc ją na części składowe. Kuchnia, tradycyjnie miejsce przygotowywania i spożywania posiłków, nie jest już miejscem intensywnej aktywności. Zamiast tego jest to skromny pokój, w którym znajduje się mały stolik i kilka krzeseł. Dodatkowo w kuchni nie ma telewizora, aby nie zakłócać procesu przygotowywania posiłków, w salonie zawsze korzystamy z małego parawanu. Kuchnia to obecnie miejsce, w którym często gotujemy posiłki nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny i przyjaciół. Wnętrza tego typu często zawierają tylko łóżko i kilka elementów dekoracyjnych, dlatego w tym przypadku musimy zwrócić uwagę zarówno na charakter kuchni, jak i na praktyczny aspekt jej konstrukcji.

Różnica między salonem a kuchnią w nowoczesnych wersjach polega na ilości miejsca zajmowanego przez kuchnię. W dawnych czasach kuchnia była sypialnią, a jej ścianka działowa była po prostu ścianą. Dziś stół kuchenny stawiamy na ścianie, więc nie ma miejsca na obawy, że coś spadnie ze ściany i zepsuje estetykę kuchni, dlatego często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach, w których chcemy podkreślić ścianę, zamiast okna.

Najważniejszą zasadą przy wyborze oświetlenia do łazienki jest uwzględnienie estetyki łazienki. Innymi słowy, używajmy opraw, które podkreślają ścianę, a nie wnętrze. Najczęściej wynika to z tego, że oświetlenie fluorescencyjne w łazience oferuje inną barwę i intensywność niż oświetlenie w salonie, dlatego rzadko używamy opraw w łazience.

Trudno, ale nikt nie powiedział, że samo oświetlenie też jest proste. Oświetlenie w łazience daje nieco więcej: większy kontrast, głębsze, dłuższe długości fal, inna kolorystyka oraz wyposażenie w postaci lamp, świec, lamp itp. Dopasowanie barwy oświetlenia do kolorystyki łazienki jest również ważne, ponieważ ciemniejsze kolory akcentują ścianę, dlatego czasami konieczne jest przywrócenie pierwotnego koloru oświetlenia.

Warto również zwrócić uwagę na ścianę za lustrem toaletowym, która powinna mieć kształt prostokąta i być wypełniona kolorowymi płytkami lub płytkami ceramicznymi, które dają nam większą swobodę w aranżacji łazienki.

Warto uważnie obserwować, jakiego rodzaju oświetlenia używamy w łazience, bo ostre oświetlenie może zepsuć efekt czystych, białych płytek. Z drugiej strony jasne oświetlenie w łazience daje większą swobodę i dlatego jest zalecane.

Jak zadbać o to, aby łazienka była zawsze estetyczna i elegancka oraz umożliwiała swobodny dostęp do większości okien i otwartej przestrzeni.

Słabe oświetlenie w łazience może przysporzyć sporo problemów, gdyż może doprowadzić do przypadkowego oświetlenia, upadku różnych opraw na podłogę, a także porażenia prądem

Tagi: wnętrze,